Kosmetika ve svém původním významu zahrnuje veškerou péči o tělo, pokožku a zkrášlování. Toto slovo je odvozeno z řeckého kosmein, což znamená uspořádat, harmonizovat. Odtud je jasný cíl péče o pleť – nastolit její rovnováhu. 

V naší době je kůže vystavena obrovskému vnitřnímu a vnějšímu zatížení. Např. znečištěním vody a ovzduší, stále agresivnějším slunečním zářením, synteticky upravovanými potravinami. K tomu přistupují duševní a nervová zatížení – neustálý hluk / automobilismus, rozhlas, televize/, pracovní stres a psychické přetěžování. Proto je celostní péče o pokožku za pomoci čistých produktů čím dál  aktuálnější.  Proč používat přírodní oleje? Proč ne něco, co příjemně voní, ať už je to přírodní nebo syntetické? Odpovědí prostě je, že syntetické, neorganické látky, neobsahují žádnou životní sílu.

Příroda má strukturu, kterou nelze uměle napodobit. Můžeme syntetizovat chemikálie, nemůžeme však dosáhnout struktury, která by z nich udělala látku organickou. Životní sílu, jakýsi dodatečný impuls, lze nalézt pouze v živých organismech. Člověk i květina jsou udržovány při životě stejnou životní silou, a jsou proto v harmoni. 

Čas se zastavit nedá. Avšak cílená péče o pleť jedinečnými přírodními produkty vytvářenými s pokorou k přírodním procesům, může tento proces viditelně zpomalit.